Szczoteczka elektryczna czy szczoteczka manualna?

Szczotkowanie zębów to podstawa, jeśli chodzi o pielęgnacje jamy ustnej. A żeby móc dobrze i skutecznie zadbać o zęby to musimy mieć do tego odpowiednie narzędzie, a więc dobrą szczoteczkę do zębów. Kiedyś jedynym słusznym wyborem były szczoteczki manualne, ale dziś coraz więcej osób przekonuje się o tym, ile dobrego może nam zaoferować szczoteczka elektryczna. Tym bardziej, że zdaniem ekspertów rodzaj szczoteczki ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o skuteczność pielęgnacji jamy ustnej.

Warto więc wiedzieć, jakie szczoteczki elektryczne mamy do wyboru i czy nie będą one lepszym wyborem niż szczoteczka manualna. Oczywiście sporo zależy także od indywidualnej techniki szczotkowania czy od czasu i regularności mycia zębów. Zwykła szczoteczka manualna sprawdza się bardzo dobrze i jest z tego powodu najbardziej popularnym wyborem, ale jak się okazuje, zastosowane w szczoteczkach elektrycznych technologie mogą znacząco zwiększyć skuteczność naszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak wybrać szczoteczkę do zębów dla siebie?

Manualne szczoteczki do zębów mogą w zupełności nam wystarczyć, ale tak czy siak warto jest spróbować również szczotkowania zębów za pomocą szczoteczki elektrycznej.

Do wyboru mamy dwa rodzaje takich szczoteczek – jedna jest ładowana energią elektryczną, druga działa dzięki zasilaniu bateryjnym. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze szczoteczką, której rączka nie jest wymienialna – zmienia się za to główka szczoteczki. Taką szczoteczkę ładuje się poprzez specjalną podstawkę, którą to podłącza się do gniazda elektrycznego. Jeśli natomiast chodzi o drugi rodzaj szczoteczki to jest ona zasilana energią z baterii.

Dlaczego warto jest spróbować korzystania z takich właśnie szczoteczek elektrycznych? Przede wszystkim dlatego, że są one wyposażone w różne dodatkowe technologie – wibracje, dodatkowe obroty głowicy czy też specjalne systemy czyszczenia, dzięki którym wzrasta ich skuteczność.